Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Regulamin zakupów

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

chemkos.pl

 

 

§1

Postanowienia ogólne

 

1. Sklep internetowy [dalej „Sklep”] prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem Internetu, na podstawie niniejszego Regulaminu [dalej „Regulamin”].

2. Właścicielem Sklepu (Sprzedawcą) jest: Firma Handlowa Bożenna Wencek. z siedzibą w Skierniewice, Ul. Władysława Reymonta 16D , NIP: 8361011762, tel +48 697 014 818, adres email: sklep@chemkos.pl.

3. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.

4. Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży jest akceptacja Regulaminu przez Klienta.

5. Ceny podane w Sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Ceny podane na stronie z polską wersją językową wyrażone są w walucie polskiej, ceny podane w obcojęzycznych wersjach strony wyrażone są w walutach obcych. Ceny nie zawierają kosztów dostawy towaru do Klienta oraz kosztów związanych z obsługą płatności elektronicznych.

6. Towary dostępne w Sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych, są produktami oryginalnymi pochodzącymi z legalnych źródeł i w oryginalnych opakowaniach.

 

§2

Zamówienia

 

1. Zamówienia można składać wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Sklepu (koszyk).

2. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez Klienta danych pozwalających na weryfikację Klienta i odbiorcy towaru. Sklep potwierdza przyjęcie zamówienia emailem lub telefonicznie. Sklep ma prawo odmówić przyjęcia zamówienia, ograniczyć sposób płatności lub żądać przedpłaty w przypadku, gdy zamówienie budzi uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości i rzetelności podanych danych bądź sposobu zapłaty.

3. Dla stron wiążące są informacje zawarte na stronie internetowej Sklepu przy kupowanym towarze w momencie złożenia zamówienia, w szczególności: cena, charakterystyka towaru, jego cechy, elementy wchodzące w skład zestawu, termin i sposób dostawy. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za informacje podane przez producentów poszczególnych towarów na ich opakowaniach, a w szczególności za informacje dotyczące składu produktu, właściwości, sposobu użycia i przeznaczenia.

4. Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie składa ofertę zakupu określonego towaru. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi z chwilą potwierdzenia Zamówienia przez Klienta poprzez kliknięcie w link potwierdzający w mailu przysłanym Klientowi przez Sklep.

5. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za błędy pisarskie i zastrzega możliwość zmiany informacji zawartych na stronie Sklepu bez podawania przyczyn.

6. Zdjęcia produktów zmieszczone na stronie internetowej Sklepu są poglądowe, a towary na nich utrwalone mogą w rzeczywistości różnić się od stanu faktycznego.

 

§3

Płatności

 

1. Klient ma do wyboru następujące formy płatności:

a) za pobraniem – wówczas zapłata następuje gotówką przy odbiorze towaru,

b) przelewem – wówczas Sklep rezerwuje towar w magazynie i wysyła go na adres wskazany przez Klienta po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym wskazanym w tym celu na stronie internetowej Sklepu bądź w emailu do Klienta,

c) płatność elektroniczną, za pośrednictwem systemu e-card - wówczas realizacja zamówienia następuje po pozytywnej autoryzacji online. Klient ma do wyboru następujące sposoby płatności elektronicznych:

 • karta płatnicza - Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, MasterCard Electronic
 • ePrzelewy - Płacę z inteligo, mTransfer, MultiTransfer, Płać z Nordea, Przelew24, Przelew z BPH, Płacę z iPKO, Pekao24Przelew, Płacę z City Handlowy, PayWay Toyota Bank, MeritumBank Przelew, Płać z BOŚ, Płacę z Alior Bankiem, Millennium, ING Bank Śląski S.A., Crédit Agricole, EUROBANK - Płatności Internetowe.
 • ePłatności - Deutsche Bank Polska S.A.,Invest Bank S.A., Kredyt Bank S.A.,Raiffaisen Bank Polska S.A.

d) w inny sposób, jeżeli jest on określony na stronie internetowej Sklepu.

2. Orientacyjne ceny przesyłek określone są w cenniku dostawy dostępnym na stronie Sklepu i mają charakter informacyjny. Ostateczny i wiążący koszt dostawy jest uzależniony od ilości i wagi zamawianych towarów, wyboru sposobu dostawy oraz wyboru sposobu płatności przez Klienta. Sklep zastrzega możliwość zmiany cen dostawy bez podawania przyczyn. Ceny podane w trakcie składania zamówienia przez Klienta są wiążące dla stron.

3. Warunkiem wydania towaru jest zapłata za towar i przesyłkę.

 

§4

Wysyłka towaru

 

1. Zamówiony towar Sklep wysyła za pośrednictwem firm wysyłkowych (np. Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej) lub udostępnia do odbioru przez klienta w siedzibie firmy.

2. W przypadku płatności w inny sposób niż za pobraniem, termin wysyłki wydłuża się o okres pomiędzy złożeniem zamówienia, a datą zaksięgowania należności na rachunku bankowym Sklepu.

 

§5

Reklamacje

 

1. Podstawą przyjęcia reklamacji jest przedstawienie przez Klienta dowodu zakupu towaru (paragon fiskalny, faktura VAT lub dane zamówienia, takie jak nr zamówienia, nazwisko klienta, adres dostawy, numer telefonu, adres e-mail, pozwalające na identyfikację zamówienia i jego realizacji).

2. W przypadku niezgodności towaru z umową Klient powinien odesłać do Sklepu reklamowany towar wraz z opisem niezgodności.

3. Sklep ustosunkowuje się do reklamacji Klienta w terminie 14 dni roboczych od momentu zwrotu towaru wraz z opisem niezgodności. W przypadku, gdy weryfikacja niezgodności wymaga zasięgnięcia opinii biegłego, bądź przedstawiciela producenta towaru, termin do ustosunkowania się Sklepu ulega przedłużeniu o czas uzyskania przez Sklep takiej opinii.

4. Gdy realizacja uzasadnionej reklamacji wiąże się z wysłaniem Klientowi nowego towaru bądź usunięcia niezgodności, koszty dostaw ponosi Sklep.

5. Indywidualne ustawienia komputera i monitora Klienta powodujące błędne lub zniekształcone wyświetlanie informacji o towarach (np. kolorów), nie mogą być podstawą reklamacji.

 

§6

Prawo odstąpienia od umowy

1. Konsument może odstąpić od umowy sprzedaży Towarów zakupionych u Sprzedawcy bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie w terminie 30 (słownie: trzydziestu) dni, licząc od dnia wydania Towaru (tj. od dnia od objęcia rzeczy w posiadanie przez Konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik). Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

2. Odstępując od umowy sprzedaży Towaru Konsument może posłużyć się wzorem oświadczenia znajdującym się poniżej, jednak nie jest to obowiązkowe.

 Ustawowy wzór formularza odstąpienia od umowy Ustawowy wzór formularza odstąpienia od umowy

3. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów:

 1. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
 2. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
 3. w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami,
 4. o świadczenie usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy.

4. W razie odstąpienia od umowy Konsument zobowiązany jest do zwrotu Towaru niezwłocznie, na poniżej podany adres, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy.Konsument może wysłać zwracany Towar do Sprzedawcy poprzez dowolnie wybranego przez siebie przewoźnika, przy czym cena takiej przesyłki uzależniona jest aktualnych cen oferowanych przez poszczególnych przewoźników, na którą wpływają:  waga i gabarytu przesyłki, miejsce odbioru i doręczenia oraz termin doręczenia. Konsument może ponadto skorzystać z firmy kurierskiej wskazanej przez Sprzedawcę (UPS) – w tym celu Konsument powinien skontaktować się uprzednio ze Sprzedawcą. Wysłanie zwracanego Towaru za pośrednictwem kuriera wskazanego przez Sprzedawcę na zlecenie Konsumenta możliwe jest tylko na terenie Polski. Ponoszony przez Konsumenta koszt wysłania zwracanego Towaru do Sprzedawcy wynosi w takim przypadku 22 zł. brutto. Jest to kwota zryczałtowana, tj. stała niezależnie od innych czynników mogących wpływać na zwyżkę taryfy przewoźnika.

5. Przesyłka zawierająca zwracany towar powinna być zaadresowana na adres Sprzedawcy:

 1. Firma Handlowa Bożenna Wencek
 2. ul. Reymonta 16 D 
 3. 96-100 Skierniewice
 4. W przypadku odesłania zwracanego Towaru Sprzedawca zaleca dopisanie na przesyłce informacji „ZWROT Chemkos.pl”.

 

6. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.

7. W przypadku odstąpienia od umowy Sprzedawca zwraca wszystkie otrzymane od Konsumenta płatności, w tym koszty dostarczenia Towaru do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sprzedawca został poinformowany o wykonaniu przez Konsumenta prawa odstąpienia od umowy.

8. Zwrot płatności jest dokonywany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jaki został przez Konsumenta użyty w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie Konsument zgodził się na inne rozwiązanie.

9. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, ale może wstrzymać się ze zwrotem tych płatności do czasu otrzymania Towaru lub do czasu dostarczenia Sprzedawcy dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

10. Jeżeli Konsument wybrał sposób dostarczenia Towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

11. Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Towaru – zgodnie z cennikiem przewoźnika, przy pomocy którego Konsument dostarcza zwracany Towar do Sprzedawcy, tj. Konsument odsyła Towar do Sprzedawcy na własny koszt, który nie podlega zwrotowi.

   

§7 

Ochrona prywatności

 

1.1. Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia.  

1.2. W celu uzyskania od Klienta opinii na temat zrealizowanego zamówienia Klient wyraża zgodę na jednorazowe przekazanie adresu e-mail oraz numeru zamówienia do właściciela serwisu okazje.info, którym jest Brand S.C. A.A.Ł Broniarczyk, z siedzibą w Łodzi (90-562) przy ul. Łąkowej 35. Przekazane w ten sposób informacje będą wykorzystane wyłącznie raz i nie będą przetwarzane.

2. Klient może również wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Sklepu materiałów reklamowo - promocyjnych, w tym biuletynu handlowego.

3. Klient ma prawo wglądu do swoich danych i ich korekty, a także do żądania usunięcia.

4. Administratorem danych osobowych jest Firma Handlowa Bożenna Wencek, ul. Reymonta 16d, 96-100 Skierniewice.

 

§8

Własność intelektualna

 

1. Nazwy handlowe towarów, nazwy firm, znaki towarowe, zdjęcia i opisy zamieszczone w serwisie chemkos.pl są wyłączną własnością producentów tych towarów, których dotyczą i zostały wykorzystane wyłącznie w celach informacyjnych.  

2. Zabrania się wykorzystywania, ściągania, kopiowania i przetwarzania jakichkolwiek materiałów publikowanych na stronie internetowej Sklepu (w tym zdjęć i opisów towarów) bez pisemnej zgody Sklepu.

 

§9

Status Stałego Klienta

1. Status Stałego Klienta jest nadawany wyłącznie zarejestrowanym użytkownikom.

2.1. Stałym Klientem może zostać osoba fizyczna dokonująca zakupów nie związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, która w ciągu trzech miesięcy od daty rejestracji dokona w sklepie zakupów  towarów o wartości równej lub wyższej niż 1000 zł. (jeden tysiąc złotych) lub w tym czasie dokona co najmniej 10 transakcji.

3. Stałemu Klientowi przysługuje stały rabat na zakupy dowolnych produktów z asortymentu sklepu w wysokości określonej przez Właściciela sklepu, nie mniejszy niż 3%. Rabat nie obejmuje kosztów dostawy towaru oraz kosztów i prowizji związanych z realizacją płatności za zamówienie.

4. Klient ma prawo odmówić przyznania lub zrezygnować ze Statusu Stałego Klienta w każdej chwili, bez podawania przyczyn. Status Stałego Klienta wygasa ponadto z chwilą usunięcia na żądanie Klienta jego konta z bazy sklepu.

 

§10

Wejście w życie i zmiany Regulaminu

 

1. Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej Sklepu.

2. Sklep zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie, które wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej Sklepu. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w dacie złożenia Zamówienia przez Klienta.

Zaloguj się

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Sklep jest w trybie podglądu
Płatności_elektroniczne  Rapid_ssl Gwarancja_jakości

 

opinie okazje.info

Sklep chemkos.pl - opinie klientów Kod QR wersji mobilnej chemkos.pl

Nasza drogeria internetowa oferuje swoim klientom tanie kosmetyki męskie i damskie, a także specjalistyczne kosmetyki do włosów; ponadto oryginalne perfumy i wody toaletowe oraz akcesoria kosmetyczne. Część naszego asortymentu stanowią kosmetyki dla dzieci i chemia gospodarcza online oraz  tanie środki czystości znanych marek. Sklep internetowy z kosmetykami chemkos.pl prowadzi sprzedaż detaliczną na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej. 

 

chemkos.pl © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone. Powielanie informacji zawartych na tej stronie oraz układu graficznego serwisu jest zabronione.

Właścicielem serwisu jest Frima Handlowa Bożenna Wencek, Ul. Reymonta 16D, 96-100 Skierniewice. 

 

UŻYTKOWANIE SKLEPU OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTYWANIE PLIKÓW COOKIES. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W Polityce prywatności

 

Nasi partnerzy:

Apartamenty JurataGoclaw Investments

 

{nocache:ba23b5d5bd578ea1b116c3c02547f954#0}
Click Shop | Hosting home.pl